FOCAL Innovation

Innowacja w sercu naszego DNA

Jacques Mahul, założyciel firmy Focal w 1979 roku, zawsze był zaangażowany w wierne odtwarzanie muzyki tak, jak wyobrażał ją sobie artysta. Dlatego też zawsze prowadziliśmy badania nad głośnikami, materiałami i procesami w celu poprawy reprodukcji dźwięku. Jakość akustyczna jest naszym powołaniem, a głośniki hi-fi sercem naszej działalności, od tworzenia muzyki dzięki kolekcji Professional, po reprodukcję dźwięku dzięki kolekcjom Home i Motorities.

Najnowocześniejszy sprzęt

Nasi inżynierowie akustyki zajmują się projektowaniem, rozwojem i inżynierią produktów. Najnowocześniejsza technologia wymaga najnowocześniejszego sprzętu: najnowszego oprogramowania CAD, laboratorium motoryzacyjnego, dedykowanych maszyn i linii produkcyjnych.

W Focal jedno zobowiązanie jest nam szczególnie bliskie: każdy głośnik opuszczający nasze francuskie warsztaty jest dokładnie testowany komputerowo i słuchowo. Jak inaczej można być pewnym niezawodności i jakości renderowania?


Wyjątek FOCAL

Innowacyjny, Focal niejednokrotnie stworzył wydarzenie na światowym rynku akustyki. Zobacz kolekcje Utopia, doskonałość Focal, najwyższą akustykę. Narodzony w 1995 roku, pierwszy głośnik Grande Utopia wywołał sensację. Reprezentuje on to, co najlepsze w badaniach, innowacje doprowadzone do ekstremum, wyjątkowy poziom techniczny i zakładany nadmiar.

Od tego czasu światło dzienne ujrzała cała generacja produktów Utopia: Słuchawki Utopia, zintegrowane głośniki Utopia, zestaw samochodowy Utopia M...

Głośniki: Nauka, która za nimi stoi

To dążenie do perfekcji dało początek głośnikom i technologiom, z których niektóre stały się światowymi referencjami. Należą do nich wysokotonowy głośnik berylowy, membrana typu sandwich Flax z włókna aramidowego, membrana typu K2 z włókna aramidowego, profil "M" i membrana typu Slatefiber z włókna węglowego pochodzącego z recyklingu, a także wiele innych: wszystkie ekskluzywne innowacje. Kultywujemy rygor, pomysłowość i precyzję, które prowadzą nas do doskonałości.

Unikalne dziedzictwo technologiczne

Focal nieustannie inwestuje w badania. Z roku na rok nasza wiedza na temat głośników i dźwięku postępuje. Każda nowa generacja produktów zawiera wcześniej zdobyte ulepszenia i innowacje. Nasze kolekcje są wzbogacane i wzmacniają nasze dziedzictwo technologiczne, które jest unikalne w skali światowej i obejmuje liczne patenty.

Odkryj wszystkie technologie FOCAL

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj podgląd najnowszych innowacji audio od Focal i Naim.