Francuskie know-how

Historyczne know-how

Od 1979 roku Focal projektuje i rozwija wszystkie swoje produkty i systemy audio w swoich warsztatach w Saint-Etienne. Głośniki hi-fi dla domu, systemy kina domowego, głośniki samochodowe i jachtowe, profesjonalne monitory, głośniki zewnętrzne: Focal jest uznawany na całym świecie za swoją wiedzę akustyczną, ekskluzywne technologie i ciągłe innowacje.

Wyprodukowano we Francji

Wszystkie produkty Focal korzystają z ekskluzywnych innowacji i technologii opracowanych przez naszych inżynierów we Francji. Wysokiej klasy głośniki i kolumny głośnikowe są produkowane w naszych warsztatach: tradycja wykonania jest w 100% projektem Focal. Naszym zdaniem jest to najlepszy sposób na opanowanie wszystkich etapów projektowania i kontroli, aby zaoferować wyjątkowe produkty.

Wymagająca filozofia


Wszystkie nasze zespoły podzielają tę samą filozofię: Francuska produkcja, innowacyjność i tradycja, aby zaoferować kwintesencję brzmienia dla każdego, od melomanów po czystych audiofilów.

Dedykowana produkcja szafek

Zlokalizowany w Bourbon-Lancy we Francji warsztat Focal Ébénisterie Bourgogne (FEB) produkuje obudowy i wykończenia dla wysokiej klasy głośników Utopia i Sopra. Nasze wykończenia są wykonane z wysokiej jakości surowców, takich jak gatunki drewna, ale także z rzemieślniczych umiejętności naszych stolarzy i ducha innowacji Focal, takich jak wykończenie Black Gold Moiré. Drewno, lakier, skóra, beton i płatki złota to materiały, które służą dźwiękowi i wyrafinowaniu.

Trzy z charakterystycznych wykończeń FEB wykorzystują rzadkie materiały i specyficzne techniki:

BIAŁY HEBON


Znany również jako "heban laotański", heban biały (Diospyros embryopteris) jest rzadkim gatunkiem pochodzącym z Azji Południowo-Wschodniej. Wyróżnia się wyraźnym czarnym i białawym żyłkowaniem. Nasi stolarze dołożyli wszelkich starań, aby każdy z bardzo wąskich liści był ułożony obok siebie, a żyłki pomiędzy poszczególnymi okleinami pasowały do siebie. Końcowy efekt na głośnikach to niezrównane piękno, kolor i kontrast.

ZIRICOTEZiricote essence (Cordia dodecandra) pochodzi z Meksyku i Ameryki Środkowej (Gwatemala, Belize). Biel - obwodowa część drzewa - jest jasnożółta, podczas gdy twardziel jest czerwono-brązowa z czarnymi żyłkami. Kolory te, w połączeniu z wieloma "pajęczymi" lub "krajobrazowymi" kształtami słojów, sprawiają, że Ziricote jest wyjątkowym drewnem. Zastosowane w głośnikach, poprawia zarówno ich wygląd, jak i pomieszczenie.


CZARNE ZŁOTO MORABlack Gold Moiré to czarne wykończenie ze złotymi refleksami. Uzyskuje się je poprzez zmieszanie wysokiej jakości czarnego lakieru z chmurą złotego metalicznego pyłu. Chmura ta, ręcznie dekonstruowana w celu stworzenia unikalnego wzoru na każdym bocznym panelu głośnika, jest wzmocniona lakierem o wysokim połysku nakładanym przez naszych stolarzy.


Focal Excellence wyróżniony

Focal jest firmą należącą do Living Heritage Company (EPV) ze względu na swoje unikalne doświadczenie w dziedzinie akustyki, szkolenie zespołów w zakresie rzadkich i specyficznych technik, produkcję w warsztatach produkcyjnych (Saint-Etienne) i produkcji obudów (Bourbon-Lancy) oraz innowacyjne patenty.
DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj podgląd najnowszych innowacji audio od Focal i Naim.