O Focal

Dążeniem firmy Focal jest poprawa wrażeń słuchowych i przywrócenie autentyczności twórczości artystów. Każdego dnia przesuwamy granice reprodukcji muzyki, wykraczając poza tradycyjne podejście i podchodząc do niego w inny sposób. Z Focal czystość dźwięku i emocje to jedno i to samo.

KIM JESTEŚMY

Focal produkuje wzorcowy sprzęt akustyczny od 1979 roku. Z siedzibą w Saint-Étienne we Francji, marka jest jednym ze światowych liderów w swojej dziedzinie, dzięki swojemu know-how i innowacjom. W sercu biznesu: głośniki hi-fi. Podstawą naszego historycznego DNA jest połączenie technologii, rzemiosła i szlachetnych materiałów.

Nieustannie przesuwamy granice dźwięku, aby zaoferować wyjątkowe wrażenia słuchowe. Wszystkie nasze produkty korzystają z ekskluzywnych innowacji i technologii, opracowanych przez naszych inżynierów w naszych warsztatach. Ta filozofia nadaje produktom Focal trwałą wartość.


KOLEKCJE FOCAL

Łącząc wydajność i design, kolekcje Focal budzą emocje wszędzie: w domu z głośnikami akustycznymi, głośnikami zintegrowanymi, głośnikami zewnętrznymi, systemami kina domowego, słuchawkami typu otwartego; w podróży z zestawami samochodowymi; w drodze ze słuchawkami typu zamkniętego i słuchawkami bezprzewodowymi z aktywną redukcją szumów; w studiu z monitorami dla profesjonalistów; na morzu z rozwiązaniami dla łodzi i jachtów.

Wszystkie emocje dźwięku

Ambicją firmy Focal jest uczynienie każdej chwili słuchania chwilą uprzywilejowaną, w której muzyka, głosy i dialogi są szanowane, a emocje ożywają. Dla nas innowacja i tradycja łączą się, aby poprawić wydajność hi-fi i piękno dźwięku. Naszym pragnieniem jest otworzyć drogę do nowego świata wrażeń, czystej przyjemności.

SUBLIMACJA SŁUCHANIA

W Focal innowacja to nie tylko technologia, to także estetyka, materiały i kształty. Produkty Focal to także przedmioty do życia i kontemplacji. Dlatego każdy szczegół jest przemyślany, zbadany, zaprojektowany i dostosowany. Surowe linie, błyszczące lub dyskretne wykończenia: sygnatura naszych kolekcji jest wyjątkowa.


Ponad 40 lat pasji

Historia Focala pisana jest piórem badań akustycznych głośników, DNA firmy łączącym kunszt i innowacyjność oraz produkty o niezwykłej wydajności. Wiele linii pozostaje do napisania, inspirowanych nowymi zastosowaniami i naszą pasją dzieloną ze wszystkimi miłośnikami muzyki i kina.

Francuska produkcja i wpływy międzynarodowe

Jesteśmy dumni z tego, że wytwarzamy nasze najwyższej klasy produkty w naszych warsztatach produkcyjnych (Saint-Etienne) i stolarskich (Bourbon-Lancy) we Francji, rejestrujemy innowacyjne patenty i szkolimy nasze zespoły w zakresie rzadkich i specyficznych technik. Każdego dnia szanujemy to dziedzictwo, które przyniosło nam uznanie na całym świecie jako jedno z francuskich Entreprises du Patrimoine Vivant (EPV).

To dzięki wspólnemu myśleniu w kategoriach głośników i kolumn głośnikowych, dzięki dostosowaniu naszych linii do wymagań klientów oraz dzięki sygnaturze dźwiękowej, która godzi muzykalność i dynamikę, Focal rozwija się na światowym rynku audio i przyczynia się do wizerunku francuskiego luksusu.Focal dołącza do Komitetu Colberta

Od 1 stycznia 2024 r. marka Focal jest członkiem prestiżowego Comité Colbert. Włączenie FOCAL do Komitetu jest honorowym uznaniem naszej wiedzy specjalistycznej w dziedzinie akustyki, naszych specyficznych branż poświęconych produkcji głośników i obudów do naszych doskonałych głośników oraz wysokiej jakości naszych kolekcji.


DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj podgląd najnowszych innowacji audio od Focal i Naim.